vyprodáno / není v prodeji

Kúra na 10 dnů obsahuje 1,5l Madal Bal přírodního stromového sirupu, 20g kayenského pepře a leták s podrobným popisem kúry. Během kúry pijem Celý popis

  • již 23 let s vámi
  • vrácení zboží do 14 dnů
  • 10% sleva pro předplatitele Jóga Dnes
Dostupnost: více než týden

Produkt již není dostupný.


Osobní odběr objednávek: otevírací doba

Nápoj Neera

Kúra na 10 dnů obsahuje 1,5l Madal Bal přírodního stromového sirupu, 20g kayenského pepře a leták s podrobným popisem kúry.

Během kúry pijeme nápoj neera® – směs vody, čerstvě vymačkané citrónové šťávy, kayenského pepře a Madal Bal Přírodního stromového sirupu.

Madal Bal Přírodní stromový sirup

Madal bal je pečlivě vyvážená směs nejčistší mízy jihoasijské palmy arenga a nejkvalitnějšího kanadského javorového sirupu stupně C+. Javorový sirup dodává během kúry energii ve formě snadno stravitelných cukrů a palmový sirup zajišťuje bohatý přísun minerálů.

Citrónová šťáva

Šťáva je po tisíciletí používaná pro své léčebné účinky. Kyselost šťávy má alkalizační efekt na tělo a pomáhá mu rozložit tuky a hlen. Citrónová šťáva je také zdrojem velkého množství antioxidantů a vitamínu C.

Kayenský pepř

Tento pepř je významný metabolizant. Zrychluje tělní oběh a pomáhá tak čistícím účinkům citrónové šťávy.

Čistá voda

Voda je samozřejmě nejdůležitější přísadou. Voda dopraví ostatní složky nápoje do celého těla, dopřává organismu "vnitřní koupel" a odplavuje veškeré uvolněné odpadní látky a toxiny.

Příprava nápoje Neera

K přípravě 2 litrů nápoje potřebujete:

  • cca 1/2 kávové lžičky kayenského pepře (nebo méně - podle chuti)
  • 1,5 dl čerstvě vymačkané citrónové šťávy (3-4 citróny)3
  • 1,5 dl Madal Bal Přírodního stromového sirupu
  • 1,7 l čisté vody

Smíchejte citrónovou šťávu, Přírodní stromový sirup a kayenský pepř např. ve skleněném džbánku a přidejte vlažnou vodu (pokud chcete, můžete použít studenou, nebo naopak v zimě teplou).

Používejte čerstvé citróny (nejlépe Bio), ne koncentrovanou citrónovou šťávu!!!

Délka kúry

Tradiční, doporučovaná délka detoxikačního programu neera® je deset dnů.

Pro řadu lidí je však představa desetidenní kúry příliš obtížná. Proto doporučujeme vybrat si ze tří verzí:

3 dny: Základní verze diety. Jedno balení Madal Bal sirupu (500 ml) vydrží v průměru 3 dny.

10 dnů: Standardní verze, doporučovaná tvůrci diety, ponechává tělo v očistném režimu delší dobu a přináší optimální účinek.

15 dnů: Prodloužená verze vhodná pro každého, kdo chce hlubší pročištění a maximální výsledek.

O kúře

Kde je Neera Detox vyráběna?

Je vyráběna ve Švýcarsku firmou Puris AG. Pro více informací navštivte www.puris.ch

Co je detoxikace?

Detoxikace je proces, který tělo denně vykonává, kdy jsou toxiny uvolňovány a odstraňovány pomocí jater, plic, ledvin, lymfatického systému a kůže. Dnešní strava – s vysokým obsahem zpracovaných a rafinovaných potravin spolu se znečištěním, chemickými přídavky a léky je pro tělo těžké zpracovat a zbavit se všech toxinů. Navíc naše tělo produkuje při zpracování těchto toxinů v potravě velké množství metabolického odpadu (volné radikály), který zvyšuje hladinu toxinů v buňkách. Když se detoxikujeme (nejíme), stimuluje to naše tělo k odstartování procesu přirozeného pročišťování, kdy jsou toxiny uvolňovány a odstraňovány z našeho organismu.

Proč musím přestat jíst (pevnou stravu) během Neera Detox?

Půst je pro detoxikaci zásadního charakteru. Trávení, vstřebávání a vylučování potravy vyžaduje spoustu energie. Čím více energie je potřeba, tím víc metabolického odpadu (volných radikálů) se vytváří. Navíc vytváří každé sousto odpad a toxický náklad, pokud není řádně odstraněn. Půst uvádí naše tělo do stavu odpočinku (homeostáze) a umožňuje tělu se očištit od nahromaděných toxinů, vyléčit se, zotavit se a obnovit chemickou rovnováhu.

Je Neera Detox bezpečná?

Ano, Neera Detox je úplně bezpečná pro každého člověka průměrného zdraví od šesti let věku. Ovšem při určitých zdravotních potížích může být kúra nevhodná, případně pokud podstupujete léčení nebo berete určité léky, proto je v takových případech lepší poradit se s lékařem.

Je Neera Detox hubnoucí kúra?

Neera Detox je přirozený a bezpečný způsob, jak zhubnout. Efektivně pomáhá tělu spalovat tuky, odstraňovat nahromaděné toxiny a obnovuje chemickou rovnováhu těla. Navíc omezuje přílišnou touhu po jídle a závislost na pochutinách, což činí z hubnutí přirozený proces. Pro většinu lidí je běžné zhubnout o 1 kg váhy denně.

Mohu konzumovat jiné nápoje a jídlo?

Vyhněte se všem typům nápojů jako jsou káva a čaj. Můžete pít heřmánkový nebo mátový čaj. Nebo si můžete osladit tyto bylinkové čaje Madal Bal sirupem. 6-12 sklenic Neera nápoje za den by vám mělo nahradit veškeré cukry, které potřebujete.

Vhodnost

Mohu držet Neera Detox kúru, i když mám cukrovku?

Lidé s cukrovkou typu I úspěšně a bezpečně podstoupili Neera kúru. Nápoj Neera obsahuje cukr z organických přírodních stromových sirupů. Každá sklenice jej obsahuje skutečně malé množství (asi 50 kal). Důležité je rozložit pití nápoje do celého dne, aby tělo mělo neustálý, ale nízký příjem karbohydrátů. V podstatě funguje Neera Detox jako ideální hubnoucí kúra pro lidi trpící cukrovkou typu II. Výzkumy ukázaly, že pravidelný půst pozitivně působí na snížení hladiny inzulínu. Vždy se poraďte se svým lékařem, pokud máte jakékoli již stávající zdravotní potíže, než začnete Neera Detox kúru.

Mám nízký krevní tlak. Je pro mě kúra bezpečná?

Během kúry krevní tlak klesá, protože člověk nejí. Pokud jste lékařsky ošetřováni kvůli nízkému tlaku, není vhodné držet Neera Detox kúru. Máte-li jen mírně nízký tlak, pak můžete během kúry ráno začít šálkem neslazené černé kávy. Bude fungovat jako přirozené povzbuzení. Také pijte dostatek Neera nápoje.

Mohu kúru držet, mám-li podváhu?

Ano. Jedním z možných důvodů podváhy může být neschopnost těla vstřebávat dostatečně živiny z jídla, které jíte. Neera Detox vám může pomoci vyčistit vylučovací systém, aby živiny mohly být lépe vstřebávány. Během kúry ztratíte trochu na váze, ale po skončení zase přiberete. Máte-li obavu, že zhubnete příliš, zvyšte dávku Madal Bal přírodního sirupu o 3 – 4 čajové lžičky do každé sklenice nápoje Neera.

Nebude citrónová šťáva moc kyselá na prázdný žaludek?

Je citrón zásaditý nebo kyselý? Citrusové plody se považují za kyselé pro tělo. Ale při metabolickém zpracování mají na organizmus alkalizující efekt. Proto naprostá většina lidí při Neera Detox nepociťuje překyselení žaludku.

Co když mám žaludeční vředy?

Kúra byla vyvinuta ve 40. létech minulého století naturopatem Stanley Burroughsem právě k vyléčení jeho pacienta trpícího chronickými žaludečními vředy, který byl touto kúrou vyléčen. Jelikož mají žaludeční vředy různé příčiny, je vhodné držet kúru pod dohledem lékaře.

Kdo by měl kúru držet?

Kdokoli s průměrným zdravím, kdo si přeje dosáhnout celkové duševní i fyzické pohody, lepšího zdraví a zhubnout. Neera Detox vám pomůže odstartovat ozdravný proces omlazením a oživením vašeho těla.

Kdo by kúru držet neměl?

Kúra není určena pro ty, kteří trpí chronickými degenerativními chorobami jako např. kardiovaskulární nemoci, nemoci ledvin, rakovina, tuberkulóza, těžká cukrovka a nemoci endokrinních žláz. Také je nevhodná pro nemocné bulimií, anorexií nebo s nízkým tlakem. Máte-li jakékoli pochybnosti, konzultujte vhodnost Neera Detox s lékařem.

Mohu dál brát vitamíny a doplňky i během kúry?

Pokud je berete na předpis od lékaře, určitě pokračujte. Berete-li je však jen jako doplněk pro všeobecné zdraví, doporučujeme přestat po dobu kúry. Vaše tělo bude muset pracovat dvakrát tolik, aby eliminovalo cokoli, co zkonzumujete.

Co když beru léky?

Nikdy nepřestávejte brát žádné předepsané léky bez svolení lékaře. I přesto, že budete brát léky, bude kúra účinná, i když o něco méně.

Mohu dál cvičit a trénovat?

Yoga nebo podobné cvičení a lehký cvičební režim jsou v pořádku, ale nepřepínejte se. Pokud děláte atletiku, můžete pokračovat s tréninkem, ale jen lehce. Atleti mohou při tréninku zaznamenat pokles vytrvalosti a měli by během kúry snížit svůj tréninkový režim o 60-70%.

Průběh kúry

Jak dlouho bych měla kúru držet?

Delší půsty mají rostoucí účinek v porovnání s kratšími. Přesto nemusí být vhodné pro každého. Takže pokud je pro vás představa 7-10 denní kúry příliš náročná, začněte s 1-3 denní kúrou a opakujte ji po 2-3 měsících.

Jak poznám, že se detoxikuji?

Dobrý způsob, jak sledovat proces detoxikace je pozorovat barvu jazyka. Na začátku bude růžový. Během kúry se objeví bělavý povlak, který se později změní na žlutavý až hnědavý. Tento toxický povlak může být snadno odstraněn lžičkou, čistítkem na jazyk nebo kartáčkem. Jazyk nabyde opět své normální barvy, když začnete znovu jíst. Pokud zůstane povlak i poté, znamená to, že ve vašem těle ještě nějaké toxiny zůstaly. V tom případě doporučujeme opakovat kúru do měsíce. Dalším měřítkem jsou symptomy provázející detoxikaci jako bolení hlavy, bolest svalů, kožní reakce a někdy horečka. To jsou vlastně pozitivní příznaky toho, že se tělo skutečně čistí, toxiny jsou uvolňovány a cirkulují v oběhové soustavě, než jsou vyloučeny. Trvají většinou 1-3 dny.

Je nutné během kúry pít projímavý čaj?

Ano, je to součást kúry. Pití projímavého čaje napomáhá hlubšímu čištění. Křeče způsobené projímavým čajem pomáhájí odstraněnit nahromaděný odpad na vnitřních výstelkách žaludku a střev. Pokud se čistíte poprvé, můžete mít průjem nebo silné křeče způsobené peristaltikou vyvolanou projímavým čajem. Začněte proto slabým nálevem, louhujte 1-2 min, jednou denně. Po dvou až třech Neera Detox kúrách budou křeče slabší a kúra příjemnější.
Standardní postup pro používání projímavého čaje: nejvhodnější je čistý list Senny, který zakoupíte v každé lékárně. Pohyb střev vyvolaný čajem rozbije nánosy usazenin na stěnách střev a žaludku, aby mohly být následně vyloučeny. Začněte slabým nálevem louhovaným 2-3 minuty první den a každý další den louhujte o 1-2 minuty déle.

Jak kúru zakončím?

Jelikož měl váš zažívací systém několikadenní odpočinek, dobře si naplánujte pozvolný přechod na běžnou stravu. První den pijte jen ovocné šťávy a ovoce, další den pokračujte zeleninovými šťávami a dušenou zeleninou nebo zeleninovou rozmixovanou polévkou, další den přidejte karbohydráty, pak tuky a nakonec bílkoviny. Běžnou chybou je začít jíst příliš brzy, příliš hodně.

Jak často bych měl kúru držet?

Obecně prospívá 7-10 denní kúra 3-6krát za rok, nebo 3-5 denní kúra jednou za dva měsíce. Kúra jeden den v týdnu nebo jeden víkend v měsíci velice přispívá k udržení malého nahromadění toxinů. Po čase si najděte režim, který bude vyhovovat vašemu životnímu stylu a disciplíně.

Reakce na pročištění

Mohu změnit směs nápoje Neera?

Pokud se cítíte extrémně hladoví, jste velmi fyzicky aktivní nebo máte rychlý metabolismus, přidejte více Madal Bal sirupu do nápoje. Přidejte jej např. v poměru 3:2 nebo 4:2 k citrónové šťávě. Nebo můžete pít o 2-3 sklenice nápoje víc. Zjistěte, jaký poměr vám vyhovuje. Někteří mají rádi více, někteří méně sirupu v nápoji. Pokud je vaším cílem zhubnout, pijte 6-10 sklenic nápoje denně namíchaného podle návodu.

Kolik nápoje mám za den vypít?

Minimálně byste měli vypít 6-12 sklenic nápoje Neera. Napijte se vždy, když pocítíte hlad. Každý den vypijte minimálně 3-5 litrů tekutin (nápoj Neera + čistá voda).

Co je léčebná krize?

Většina z nás často zapomene na nemoci nebo zranění, která jsme utrpěli v minulosti. Během detoxikace se může objevit takzvaná léčebná krize. Projevuje se symptomy minulých onemocnění: horečkou, bolestí hlavy, extrémní únavou, bolestmi, nespavostí, ucpáním dutin, kašlem a vyrážkou. Toto všechno jsou příznaky ukazující, že detoxikace funguje a že vaše tělo prochází procesem zbavování se nečistot, toxinů a nerovnováhy. Pijte hodně vody a nápoje Neera, abyste odplavili toxiny pryč z těla a dostatečně odpočívejte. Nevzdávejte se, když se objeví nepříjemné příznaky, jelikož vaše tělo pracuje na uzdravení se zevnitř.

Další Potravinové doplňky