vyprodáno / není v prodeji

Přírodní terapie při nachlazení a alergiích, prevence proti nachlazení, při přílišné tvorbě hlenu v nosní dutině, při opakovaných zánětech nosní dutiny. Provádění: Přip Celý popis

  • již 23 let s vámi
  • vrácení zboží do 14 dnů
  • 10% sleva pro předplatitele Jóga Dnes
Dostupnost: více než týden

Produkt již není dostupný.


Osobní odběr objednávek: otevírací doba

Nerezová konvička na výplach nosu 

Přírodní terapie při nachlazení a alergiích, prevence proti nachlazení, při přílišné tvorbě hlenu v nosní dutině, při opakovaných zánětech nosní dutiny.

Provádění:

Připravte si roztok, který je podobný obsahu soli v krvi. To znamená, že do půl litru ani ne vařící, ani ne studené vody dejte rovnou čajovou lžičku mořské soli. Tímto vám vznikne roztok, který je vhodný pro výplach nosu. Konvičku naplňte roztokem teplejší vody a soli. Mírně se předkloňte (nad vanu, umyvadlo) a přiložte hrdlo konvičky do pravé nosní dírky. Hlavu nakloňte tak, aby voda vtékala. Druhá nosní dírka, ta, ze které má vytékat voda, je tedy níže! Zatímco voda protéká nosními dírkami, dýchejte ústy. Po ukončení průplachu jedné nosní dírky jemně vydechněte hleny z nosní dírky. Stejným množstvím vody prolijte i druhou nosní dírku. Po ukončení se lehce nadechněte ústy a vydechněte, vysmrkejte se. Po chvíli můžete silněji vydechnout jednou i druhou nosní dírkou, aby se obě vysušily.

Někdy je možné, že cítíme tlak v uších, ale ten většinou odezní. Vyplachování můžete provádět každý den ráno, nebo i večer, podle toho, v jakém prostředí se pohybujete. Může se stát, že někomu nejde jedna dírka propláchnout stejně, jako druhá. To není problém. Zkuste vydržet a po čase se průchodnost dírek uvolní. Máte-li problém s nosní přepážkou, zřejmě tam omezení bude stálé. Po ukončení džala nétí by měl nos být volně průchodný, čistý a vaše smysly zjitřeny.

Objem: 400 ml

Další Nosní sprchy - konvičky