185 Kč

100% přírodní éterické olej citrón (Citrus limon) v bio kvalitě. Čistá svěží sladce kyselá vůně. Ve Středozemí je citrón oblíbeným povzbuzujícím a desinfekčním prostředkem při infekčních onemocněních. Aktivuje smysly a přináší pocit svěžesti a pohody. Celý popis

  • již 23 let s vámi
  • vrácení zboží do 14 dnů
  • 10% sleva pro předplatitele Jóga Dnes
Dostupnost: skladem


Osobní odběr objednávek: otevírací doba

100% přírodní éterické olej citrón (Citrus limon) v bio kvalitě. Čistá svěží sladce kyselá vůně. Ve Středozemí je citrón oblíbeným povzbuzujícím a desinfekčním prostředkem při infekčních onemocněních. Aktivuje smysly a přináší pocit svěžesti a pohody.

Náš éterický olej s certifikací bio pochází ze sicilského zemědělského projektu, kde jsou citrusy pěstovány v kvalitě Demeter již od roku 1972. Je to éterický olej, který má mnoho výhod a nemá téměř žádné kontraindikace. Díky schopnosti čistit vzduch a ničit choroboplodné zárodky je dobrý jako prevence sezónních onemocnění anebo pro zrychlení průběhu již probíhajícího zánětu. Citrón je uváděný jako jeden z éterických olejů proti streptokokům.
 
Citrón je i osvědčený pomocník proti celulitidě. Je vhodný pro tonizaci pokožky, podporuje tok lymfy a celkově ozdravuje pokožku. Citron se hojně využívá v aromapsychologii jako uvolňující, čisticí prostředek. Podporuje třídění rušivých myšlenek, u studentů dává prostor pro zapamatování nové látky ke zkoušce. Snižuje projevy nervové únavy a vyčerpání, odstraňuje napětí. Díky svému dobrému desinfekčnímu potenciálu a zároveň dostatečné jemnosti, je ideálním pro použití u dětí od tří let věku. Má imunostimulační potenciál.
 
Citron lze efektivně využít pro podporu trávicích funkcí. Působí potopudně, snižuje výskyt otoků. Napomáhá udržení dobrých funkcí krevního oběhu, snižuje viditelnost strií a jizev. Pro eliminaci křečových žil, malých metličkových žilek, se míchá do směsí s cypřišem nebo cedrem, ale také gerániem a mrkvovým semenem. Velmi dobře poslouží také pro redukci celulitidy. Mrkvové semeno, geránium a citron je také kombinace, která se velmi dobře hodí pro přímé ošetření strií, do této směsi se může přidat také kadidlo.
 
Aroma: Éterický olej citron je voní svěže, čistě, sladko-kysele. V domácí kosmetice a směsích do aromalampy nebo difuzéru se dobře doplňuje s vetiverem, vzácnými dřevinami, dalšími citrusy, eukalypty, šalvějemi.
 
Kontraindikace: Citron, je-li lisovaný za studena, vykazuje fotosensitivní tendence. Zvyšuje citlivost pokožky na přímé sluneční záření. Po jeho aplikaci nevystavujte kůži přímému slunci nejméně 12 hodin. Může vyvolat alergickou reakci u jedinců citlivých na limonen, citral a linalol. Nepoužívat v těhotenství do ukončeného třetího měsíce. Před použitím vždy smíchejte éterický olej s nosným olejem, při možnosti výskytu alergické reakce proveďte test kožní snášenlivosti. Nepoužívejte éterické oleje na pokožku a sliznice neředěné, neužívejte je vnitřně. I když by se dal bio citron nebo pomeranč použít do pečení místo citronové kůry, v rámci zachování biologické udržitelnosti aromaterapie je dobré s takovýmto používáním šetřit.
 
Děti: Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.
 
Ředění: Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 2-5 kapek.
 
100% přírodní éterické oleje Primavera tvoří nejširší kolekci certifikovaných esenciálních olejů získaných šetrným způsobem z biodynamicky vypěstovaných rostlin. Éterické oleje mají pozitivní vliv na naši psychiku, aktivují smysly a posilují tělo. Mají široké uplatnění v domácí aromaterapii, v péči o tělo a pokožku.
 
Pár kapek do aromalampy či difuzéru.
Maximálně 10 kapek na 50 ml základového oleje. Čistý éterický olej nepoužívejte neředěný na pokožku.
Ingredience 
Citrus Limon (Lemon) Peel Oil*, Citral**, Limonene**, Linalool** 

*bio kvalita
 
** přirozená součást éterických olejů
 
Itálie
 

Další Primavera