265 Kč

100% přírodní éterický olej ze Šalvěje lékařské (Salvia officinalis) v bio kvalitě. Nasládlá bylinná vůně s hřejivým tónem. Posiluje cirkulaci energie a krve, posiluje imunitu, zmírňuje pocení, průjem, zlepšuje zažívání, posiluje nervy, koncentraci a paměť . Celý popis

  • již 23 let s vámi
  • vrácení zboží do 14 dnů
  • 10% sleva pro předplatitele Jóga Dnes
Dostupnost: poslední kus skladem


Osobní odběr objednávek: otevírací doba

100% přírodní éterický olej ze Šalvěje lékařské (Salvia officinalis) v bio kvalitě. Nasládlá bylinná vůně s hřejivým tónem. Posiluje cirkulaci energie a krve, posiluje imunitu, zmírňuje pocení, průjem, zlepšuje zažívání, posiluje nervy, koncentraci a paměť .

Šalvěj má asi 500 druhů, ale ne všechny se používají v aromaterapii. Klasická šalvěj lékařská je bylina, která dorůstá do výšky 20-120 cm, kvete v květnu až červnu 20-25 mm velkými fialovými kvítky. Je to odolná, stálezelená trvalka. Roste divoce anebo je pěstována účelově jako zahradní bylina všude po Evropě, hlavně v Řecku, Turecku, Albánii, Itálii. Esenciální olej se získává parovodní destilací ze sušených listů byliny.
 
Na kosmetickém poli má éterický olej šalvěj své místo hlavně jako přírodní konzervant, protože pomáhá eliminovat množení choroboplodných zárodků v přípravcích pro péči o pleť a tělo. Funguje jako ochrana proti kožním plísním, používá se pro péči o problematickou a mastnou pokožku. Při akné, ekzémech, dermatitidě a jiných kožních onemocněních brání horšímu zanícení a mokvání, hojí, zlepšuje zajizvení kůže. Éterickým olejem šalvěj lze úspěšně léčit herpesy.
 
V aromapsychologii se používá omezeně. Stimuluje a projasňuje mysl. Zmírňuje potlačované emoce, což může způsobit krátkou nevolnost. Je však velmi důležitá opatrnost při aplikaci z důvodu vysokého obsahu thujonu. Používá se při zácpě, působí jako antibiotikum, odhleňuje, zlepšuje dýchání při rýmě a také při infekcích močopohlavního ústrojí a střev, při hormonální nerovnováze u žen. Upravuje menstruační cyklus, zmírňuje bolestivé křeče a nevolnosti během periody, jako bolesti hlavy, únava, slabost či depresivní stavy.
 
Je součástí šamponů, kondicionérů a vlasových vod, protože eliminuje výskyt lupů, ozdravuje vlasovou pokožku a stimuluje folikuly, takže zabraňuje ztrátě vaší hřívy. Protože má velmi dobrý účinek na jizvy, zmenšuje viditelnost strií a díky zlepšování látkové výměny zmenšuje celulitidu. Najdeme ji také jako součást mýdel či ostřejších, bylinných parfémů. Pokud máte problém s krvácením dásní, šalvěj ho pomůže zastavit, proto ji najdeme ve výrobcích dentální péče.
 
Aroma: Šalvěj má teplou, kořeněnou, bylinnou a mírně kafrovitou vůni. Éterický olej šalvěj se dobře míchá s citrusy, kajeputem, zázvorem, neroli, petitgrainem, levandulemi, myrtou, niaouli, mátou, borovicí, růží, rozmarýnem, tea tree, gerániem, vetiverem, lavandinem, yzopem, růžovým dřevem a cistem.
 
Kontraindikace: Vykazuje kontraindikace v těhotenství. Nesmí se používat při epilepsii, hysterii, při vysokém tlaku, u dětí a mládeže do 12 let věku. U kojících matek zastavuje produkci mléka. Neužívejte éterický olej ze šalvěje lékařské vnitřně, vždy jej míchejte do nosného oleje a proveďte test kožní snášenlivosti.
 
Není vhodná pro onkologicky nemocné ženy a ženy na hormonální léčbě. Pamatujte na to, že jde o natolik silný olej, že k tomu, aby byl účinný, stačí jen velmi malé množství, nejlépe je přidat kapku éterického oleje do směsi s dalšími, jemnějšími esencemi, např. citrusy nebo růžovým dřevem. Používejte ho pouze, když není zbytí anebo sáhněte po jiném druhu šalvěje, který nemá tak vysoký obsah thujonu. Ve vysokých dávkách je neurotoxická, nepoužívejte dlouhodobě (v horizontu delším než 10 dní). Může vyvolat alergickou reakci.
 
Děti: Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.
 
Ředění: Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 1-2 kapky. Pro účely masáže nakapejte maximálně 1 kapku na 50 ml nosného oleje.

100% přírodní éterické oleje Primavera tvoří nejširší kolekci certifikovaných esenciálních olejů získaných šetrným způsobem z biodynamicky vypěstovaných rostlin. Éterické oleje mají pozitivní vliv na naši psychiku, aktivují smysly a posilují tělo. Mají široké uplatnění v domácí aromaterapii, v péči o tělo a pokožku.
 
Použití

Nepoužívejte u malých dětí a v těhotenství.

Éterické oleje můžete využít mnoha způsoby. Lze je použít jako přísadu do masážních olejů, koupelí, vonných směsí i do aromalampy. 

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem.
Ingredience
Salvia Officinalis (Sage) Oil,Limonene**, Linalool**
 
** přirozená součást éterických olejů
(Bosna/Albánie/kbA)

Další Primavera