30. 08. 2022

Prázdniny střídá realita a plno nových změn – ať už první den ve školce, ve škole, přestup na střední nebo vysokou školu či návrat po mateřské znovu do zaměstnání. Je to doba plná emocí a zvykání si na nový režim. Víme, jak vše zvládnout lépe a v pohodě.

 

Když je všeho příliš, může se to snadno přehoupnout  do stresu, vyčerpání, deprese a negativně ovlivnit naši psychickou i fyzickou kondici. Ideální pomoc? Nenechat si vše přerůst přes hlavu a sáhnout po Bachových esencích.

Okamžitá pomoc

Skvěle fungují přípravky Bachovy terapie  První pomoc  - jsou ve formě kapek, aura parfému - použití i jako interiérového parfému, který je hodný i do auta, když jste například na cestě do školy či do školky. Jdou už užívat v době prvních obav, jako prevence. Jakmile nastane SOS situace, která náhled překvapí, mějte vždy První pomoc nebo Proti stresu u sebe a použijte je okamžitě v dané situaci. Výborné jsou i produkty, které vám terapeut připraví na míru, ať už potřebujeme podpořit koncentraci, zmírnit strach, dodat sebedůvěru….

Co dělat při nástupu do školky

Nejsilnější emocí, kterou děti pocítí při nástupu do mateřské školy, je odloučení od rodičů, respektive od maminky. Zařaďte roll-on klidné dítě. Nejčastěji se projeví malé nebo velké stesky, které většinou trvají první dva týdny. Je to způsobeno i tím, že maminky bývají dnes úzkostnější díky kontaktům navazujícím na internetu a množství informací, které z něho získávají. Proto na jednodušší zvládnutí odloučení, stresu, úzkosti a paniky a je důležité, aby byla připravena právě ona a nepoddávala se těmto emocím, v horším případě je neprojektovala do dítěte.

Co funguje:

Na odloučení

Když na tyto pocity dojde, doporučujeme  Kombinovanou esenci Závislost. Pomáhají regulovat negativní puzení k přílišné závislosti na dítěti a tím i pocity s tím spojené, jako je úzkost a smutek. U rodičů přinášejí zdárný průběh adaptace a navozují klid, rozhodnost a pozitivní myšlení, které pak vnímá i samo dítě. Na rozhodní a přesvědčení o tom, že kolektiv vašemu dítěti může jen prospět – jsou skvělé přípravky První pomoc.

Na okamžité zklidnění

V prvních měsících výborně na děti i na rodiče funguje sprej či Kombinovaná esence v kapkách První pomoc/URGENCY. Sobě ji vstříkněte přímo do úst hned při odchodu do školky, kdy je dítě nejvíce vystaveno vašim emocím, a v autě použijte aura parfém První pomoc, bude působit zklidňujícím efektem na vás i vaše dítě. 

Na strach

Pro dítě může být těžké zvládat nový kolektiv, učitelku, nový denní rytmus.  Pokud má dítě z něčeho ve školce nepříjemné pocity či strach, doporučujeme využít pozitivních účinků Kombinované esence Strach.

Na podporu sebedůvěry

Všechny děti nakonec začátky zvládnou, ale není špatné jim k tomu trošku pomoci. Pokud však vaše nedůvěra v dítě pramení ve vaší vlastní sebedůvěře, můžete svým emocím prospět Kombinovanou esencí Sebedůvěra a případně doplnit toaletní vodou Odvaha.

Co dělat po nástupu do školy

Oproti mateřské školce, kdy je dítě souženo především odloučením, je nástup do základní školy z psychologického hlediska mnohem větší oříšek. Ve škole je přísnější režim, speciální rozvrh času s vyučovacími hodinami a přestávkami. Vše ovlivňuje i  monotónnost vyučovaní a také to, že nejde rozhodovat o tom, co chce dělat. Školní aktivity vyžadují od dítěte pozornost, energii, což může způsobovat stres, který můžou umocnit i rodiče a učitelé. 

Důležité je včasné nastavení spánkového a stravovacího režimu, podobného tomu ve škole, večerní příprava věcí na další den, zajištění klidného vstávání. Dítě potřebuje proto hodně odpočívat, čerpat energii z pohybových aktivit, potřebuje bezpodmínečné přijetí a lásku a především pak potřebuje vaše pochopení. Jeho chování se může změnit, i když není neustále pod dohledem, ovlivňuje ho spousta jiných lidí. Je tedy na místě mít s ním  trpělivost a být k jejich projevům tolerantní, což neznamená nevhodnosti přehlížet.

Co funguje: 

Na soustředění

Kombinovaná esence Koncentrace podpoří úsilí dítěte, aby se dokázalo lépe soustředit na vyučování a školní podněty, aby i po prázdninách bylo svoji myslí schopné vnímat, co se děje.

Na komunikaci

Kombinovaná esence Komunikace pak pomůže další důležité dovednosti, která je ve škole vyžadována a ve vztahu mezi rodiči a dětmi, obzvlášť na téma škola, velmi žádoucí.

Co dělat při přechodu na střední nebo vysokou školu

Obdobně jako větší děti, tak i adolescenti a budoucí vysokoškoláci můžou mít obavy. Po prázdninách se projevují problémy s koncentrací, nastupují obavy z nového prostředí, kolektivu, nového učení. Mysl pomáhá zklidnit kombinovaná esence Koncentrace. Sebedůvěru podpoří hned v začátku kombinovaná esence Sebedůvěra, kterou je možné ji doplnit toaletní vodou Odvaha. Před prvními písemkami se u někoho objevuje strach z výsledku, představa zklamání by mohla skutečně ovlivnit práci. V této situaci doporučujeme kombinovanou esenci Strach.

Co dělat při návratu do zaměstnání

Nejčastějšími obavami je nervozita z nového kolektivu, nového nadřízeného, náporu nových povinností. Většinou velmi dobře zabere  Kombinovaná esence První pomoc (na emoční vypětí, na pocity nervozity apod.) nebo aplikovat na kůži další produkty z této skupiny. Svoji sebedůvěru je možné podpořit toaletní vodou Odvaha či kombinovanou esencí Sebedůvěra. Jakmile se začneme dostávat do stavu stresu, představy, že nic nestíháme, pak nejvhodnějším pomocníkem jsou produkty ze skupiny Stres.

Pro večerní relaxaci pak sprchový gel, tělové mléko, či tělový peeling z anti-stresové kosmetiky. Přes den můžeme naši harmonii udržovat díky přírodnímu parfému Présence(s) de Bach. V kanceláři je příjemné mít po ruce roll-on nebo aura parfém První pomoci nebo Energii. Někdy by se mohl hodit i aura parfém Konflikt, kdo se někdy nesetkal s poradou nebo kolegou vyvolávající konfliktní atmosféru.