09. 03. 2020

Už se vám někdy stalo, že jste se na lekci jógy necítili pohodlně díky nevhodnému výběru oblečení nebo podložky? Myšlenkami pak utíkáte třeba domů ke skříni a přemýšlíte nad tím, že právě toto tričko si už příště na sebe určitě nevezmete?

Poradíme vám, jak vybrat ty správné kousky na jógu, abyste si zajistili komfort po celou dobu lekce a mohli se tak plně věnovat své probíhající praxi.

Střih oblečení by vám měl být pohodlný, nikde zbytečně neškrtit ani netáhnout. V dnešní době už máme kolekce, které jsou přímo šité pro využití na lekcích jógy a stačí si jen vybrat. S materiálem je to o něco složitější. Je nutné se zaměřit na to, jestli zvládá odvádět od těla vlhkost, která pocením při fyzické aktivitě vzniká. Měl by být také vzdušný a v neposlední řadě pro vaši pokožku příjemný. Jednou z možných voleb je například bavlna. Zkusili jste ale někdy sáhnout po topu z modalu?

Modal je přírodní materiál, který skvěle odvádí pot, je lehký, vzdušný a velmi příjemný. Přesto, že je to přírodní vláknina, říká se mu pro jeho jemnost umělé hedvábí. Připomíná svými vlastnostmi také bavlnu, ale poskytuje oproti ní spoustu výhod navíc. U modalu zůstávají barvy tkaniny déle zářivější než u bavlny, nesráží se a neztrácí svou měkkost. Top se pak tedy stává vaším společníkem na lekce jógy na dlouhou dobu. 


Podložka na jógu je s námi často téměr každý den, její výběr bychom tedy určitě neměli podceňovat a vyplatí se do ní zainvestovat finance i čas, který hledáním té pravé strávíme. V první řadě je třeba si uvědomit, jestli hledáme podložku na domácí lekce, přeběhnutí do studia nebo na časté cestování. Dále, jestli se věnujeme spíše klidnějšímu nebo dynamičtějšímu stylu jógu.

Pro klidné a jemné lekce oceníte podložku, která je silnější a zaručuje tak větší pohodlí. Vhodnou volbou je pak podložka o tloušťce 6 mm z ekologicky vyrobeného TPE materiálu, díky čemuž je i lehká.
Lehká podložka GLOW

Dynamičtější styl jógy si žádá podložku s vysokou přilnavostí. Pokud se přikláníte spíše k přírodním materiálům, oceníte podložku z přírodního kaučuku.
Podložka pro náročné - vydrží vše

Hledáte podložku na cesty? Máme pro vás takovou, která se dá snadno složit do kufru a při praxi vás nezradí, protože je hezky přilnavá.
Cestovní podložka

Pokud si s výběrem nebudete jisti, rádi vám osobně pomůžeme jak v Jóga Marketu, tak v Lole Store. Už se na vás těšíme. 

  • autor: Markéta Kozlová
  • foto: Dušan Štraus