27. 02. 2023

Už se těšíte na léto a s ním spojené cestování? Pokud si ho neumíte představit bez své pravidelné praxe jógy, vyberte si cestovní podložku, která jako správná parťačka bude všude s vámi.

Yoga Market, váš expert na podložky

U cestovních jógových podložek se zaměřte na jejich váhu a tloušťku. Některé jsou tak lehké, že skoro ani nepoznáte, že je vezete s sebou. Díky tomu, že jsou tenké, je snadno sbalíte do malého balíčku a dáte třeba do batohu. Na druhou stranu je však třeba myslet na to, že čím tenčí podložka, tím menší pohodlí. Pokud si chcete zacvičit třeba i venku na nerovném povrchu, vyplatí se tak sáhnout po podložce tlustší.

Manduka Travel

Osvědčenou klasikou na cesty je Manduka eKO® SuperLite Travel. Je tenká, konkrétně 1,5 mm, a váží pouhý 1 kg. Snadno ji tedy sbalíte do batohu nebo kufru a můžete vyrazit za dalším dobrodružstvím s jógou. Umí skvěle přilnout k povrchu, můžete ji tedy používat i jako horní vrstvu na silnější podložku, kterou si půjčíte ve studiu. Využít spodní vrstvu pod tuto podložku doporučujeme i ve chvíli, kdy byste si s ní chtěli zacvičit na nerovném tvrdém povrchu, který podložka díky své malé tloušťce nezvládne vyrovnat a tlumit.

Podložky z této řady mají povrch, který neabsorbuje vlhkost. Uzavřené buňky povrchu zajišťují to, že se do podložky vlhkost nedostane, čím vydrží déle jako nová. Pokud se vám tedy potí ruce či se chystáte praktikovat v teplém či vlhkém prostředí, přibalte si ručník pod ruce nebo rovnou ručník na celou plochu podložky. Ten vám zajistí protiskluzovost a vy se budete moci v ásaně pořádně opřít.

Vyráběna je bez poškozování životního prostředí, a to z přírodní gumy, která je i biologicky odbouratelná.

Super tenká, super lehká Voyager od Jade

Cestovní podložka Voyager od Jade je připravena s vámi vyrazit kamkoliv. Váží totiž jen 0,68 kg, ve svém kufru nebo batohu ji tedy skoro ani nepocítíte. Se svou tloušťkou 1,6 mm se dá složit zhruba do velikosti jógového bloku, bát se tedy nemusíte ani o místo pro další nezbytnosti na své cesty.

Šetrná je nejen k místu ve vašem kufru, ale také k životnímu prostředí. Je vyrobena z přírodního kaučuku, který je obnovitelným zdrojem, a bez použití syntetických látek. Navíc společnost Jade za každou prodanou podložku zasadí jeden strom, přírodě tak i něco vrátíte.

Její tenké provedení má však i své mínusy. Není vhodná na dynamické styly jógy a nepohodlná bude ve chvílích, kdy si budete chtít zacvičit na nerovném tvrdém povrchu, který dokáže pořádně potrápit vaše kolena.

Designové cestovní podložky Tvá Láska

Ti, co se chtějí i na cestách kochat krásným designem podložky, si vyberou z cestovních podložek Tvá Láska. Kromě krásného vzhledu se jejich cestovní verze může chlubit i tloušťkou 1,5 mm a váhou 1,4 kg. To z ní dělá pro všechny vaše cesty skvělou společnici, která se vejde tam, kam budete zrovna potřebovat.

Vyráběna je s ohledem k životnímu prostředí ze 100 % přírodního kaučuku a její horní vrstva ze semišového mikrovlákna je protiskluzová. Vhodná je tedy i pro jógové zážitky v teplém nebo vlhkém prostředí.

Pohodlná Manduka Pro Travel

Hledáte lehkou podložku, která bude zároveň pohodlná, ať už se rozhodnete ji pro svou praxi rozbalit kdekoliv? Pak si na svou další dovolenou přibalte Manduku Pro Travel. Její hmotnost 1,1 kg se vám do váhové limitu na letišti určitě vejde a tloušťka 2,5 mm umožňuje ji ještě rozumně zabalit.

Zároveň není tak tenká, jako běžné cestovní podložky, takže si svou praxi můžete pohodlně užít klidně i venku, třeba na dlážděné terase nad mořem. V teple nebo vlhku oceníte to, že je také protiskluzová. Nemusíte tedy vozit navíc ještě ručník pod ruce, který by je chránil před nepříjemným podkluzováním.

Podložka je 100 % bez latexu, z přírodní gumy a její výroba probíhá za nulových emisí. Také s vámi vydrží roky, čímž ji lze považovat za udržitelný výrobek.

Už víte, která podložka s vámi pojede za zážitky? Pokud si nejste jisti, neváhejte nás navštívit. Najdete nás na adrese Karolíny Světlé 19, Praha 1.

Váš Yoga Market, expert na podložky