vyprodáno / není v prodeji

http://www.jogavirtual.cz/elektronicka-verze/hathajoga-od-a-do-z-elektronicka-verze-dvd-9/ Celý popis

 • již 22 let s vámi
 • vrácení zboží do 14 dnů
 • 10% sleva pro předplatitele Jóga Dnes
Dostupnost: více než týden

Produkt již není dostupný.


Osobní odběr objednávek: otevírací doba

http://www.jogavirtual.cz/elektronicka-verze/hathajoga-od-a-do-z-elektronicka-verze-dvd-9/

 

DVD Hathajóga od A do Z

Václav Krejčík

Program:

 • Hlavní program hathajóga
 • Relaxace
 • Pozdrav měsíci
 • Aktivujte vnitřní oheň
 • Trénink stoje na hlavě
 • Střed těla
 • Hástamudry a symboly
 • Pránájáma a meditace

Celkový čas: 160 minut jógové praxe 

O józe

V úplném významu slova jóga je však ásanová praxe pouhou součástí celého systému zvaného jóga. Systém je tvořený osmi stupni tzv. pataňdžaliho systému jógy, který jógový adept praktikuje nejenom na podložkách, ale i mimo ně. První stupně jsou etickými a morálními doporučeními (jama a nijama), které by bylo vhodné zařadit do svého rejstříku vnímání běžných situací. Tímto tréninkem dochází ke zjemňování chování a vnímání sebe sama. Učí nás, stejně jako křesťanské desatero, kultuře bytí bez ubližování sobě i ostatním. Až třetím stupněm jsou pozice (ásany), čtvrtým pránájáma (práce na rozproudění energie pomocí dechových technik). Pátým stupněm jsou techniky, které nás učí pracovat se smysly (prátjáhára). Učíme se koncentrovat (dhárana), meditovat (dhjána), a to vše vede k určitému poznání, které jóga nazývá samádhí. Do celého systému zapadá i způsob stravování, vyrovnání poměru mezi časem pracovním a soukromým. 

O hathájóze

Hathajóga se skládá z ásanové praxe, praxe muder a bandh, pránájámy a očistných technik. Je to praxe, která očišťuje fyzické a energetické tělo a připravuje praktikujícího na meditace. Ásanovou praxi můžete praktikovat způsoby mnohými, každému vyhovuje jiný. Univerzální návod na to, jak cvičit hathajógu, není. Cvičte ásanu a po ní provádějte mezirelaxaci, aby došlo k uvědomění si zákoutí každé ásany. Můžete podobné ásany spojit pro zvýšení účinku do sekvencí a po nich provést kratší relaxaci. Vhodné je pamatovat na práci s pozorností a v pozicích, přechodech a technikách ji udržovat uvnitř. Nenechte ji cestovat, kam se jí chce, ale pomocí dechu ji poutejte dovnitř, abyste v každou chvíli prováděli pozici nebo techniku vědomě. Rytmus lekce je plynulý a klidný. Nespěchejte z pozice do pozice, ale nechte si čas na uvědomění a vnímání.

Jóga je komplex, učící nás životu a z hlediska filosofie obrací pozornost k otázkám existence a bytí. Každý v józe může nalézt svou rovinu vnímání a chápání, kterou rozvíjí, a to je na józe krásné. 

O programu - naučíte se:

provádění ásan na základě vývojové kineziologie, ásany a jejich skladbu, hathémy dechu, dechové mudry, mardžariásany, rišikéšský pozdrav slunci, pozdrav měsíci, plný jógový dech, pránájámu - kaphalabhátí, udždžají, nádhí šódhanu, očistné techniky - kaphalabhátí, agnisáru, metabolickou sestavu, techniky pro otočení pozornosti dovnitř, různé meditace, vhled do filosofie jógové praxe.

 

 

Další Václav Krejčík