vyprodáno / není v prodeji

Trvalo několik tisíc let než se jóga dostala z hrstky klášterů dotýkajících se Himálaje do nesčetných studií v Londýně, New Yorku a dále do celého světa. Ať už jde o koupání se svatými muži v Gangze nebo připojení se ke sboru tisíců hlasů zpívajících "om", fotograf Michael O'Neill se rozhodl věnovat se prožívání a zaznamenávání momentů světa jógy. Výsledkem je silný fotografický hold staré disciplíně, která se postupem času stala globálním fenoménem, s více než 250 miliony praktikujících jogínů, spojených ve fyzické či duchovní praxi po celém světě. Stal se slavným díky svým fofografiím slavných. O'Neill nejdříve Celý popis

  • již 23 let s vámi
  • vrácení zboží do 14 dnů
  • 10% sleva pro předplatitele Jóga Dnes
Dostupnost: neznámá

Produkt již není dostupný.


Osobní odběr objednávek: otevírací doba

On Yoga: The Architecture of Peace

Trvalo několik tisíc let než se jóga dostala z hrstky klášterů dotýkajících se Himálaje do nesčetných studií v Londýně, New Yorku a dále do celého světa. Ať už jde o koupání se svatými muži v Gangze nebo připojení se ke sboru tisíců hlasů zpívajících "om", fotograf Michael O'Neill se rozhodl věnovat se prožívání a zaznamenávání momentů světa jógy. Výsledkem je silný fotografický hold staré disciplíně, která se postupem času stala globálním fenoménem, s více než 250 miliony praktikujících jogínů, spojených ve fyzické či duchovní praxi po celém světě.

Stal se slavným díky svým fofografiím slavných. O'Neill nejdříve vydal portréty nejvlivnějších jogínů naší doby - B. K.S. Iyengara, Shri K. Pattabhi Joise, T.K.V. Desikacharii, Rodney Yee, Colleen Saidman, Gurmukh Kaur Khalsa - stejně jako těch, kteří jsou známí pro integraci jógy do jejich významných životů, jako jsou Donna Karan, Sting a Trudie Styler. Byla to šance uctít mistry jógového světa a zároveň spojit jeho celoživotní vášeň pro fotografování s nově objevenou láskou k józe a meditaci. Ale jak se jeho praxe prohloubila, tak se také snažil více rozhlédnout kolem sebe. Dostat se více ke kořenům jógy. Během deseti let O'Neill meditoval s mnichy na tibetské plošině, žil se sadhusy ve stanech na Kumbh Mela a divil se chlapcům, kteří praktikují málo známou disciplínu Mallakhamba na hřištích v Kochi . O'Neill říká: "Jediné, co jsem chtěl udělat, bylo věnovat se klasickému původu jógy a porozumět tomuto jedinečnému okamžiku před tím, než se vytratí.”

Nyní se poprvé spojilo toto mimořádné dílo příběhu jógy, který ještě nikdy nebyl vyprávěn, s téměř 200 fotografiemi, z nichž většina nebyla nikdy spatřena. Dva z nejdůležitějších přátel O'Neilla, meditační mistr Jeho Svatosti Swami Chidanand Saraswatiji a Ashtanga guru Eddie Stern se připojují k rozhovoru s jejich esejemi o roli jógy v současné kultuře, historii praxe z doby Patanjaliho a léčivou silou toho, co Michael O'Neill nazývá "architekturou míru. . . řadou postojů, které přinášejí praktikujícímu přiblížení k dotyku nekonečna. "

Další Jóga